6 יתרונות בווטרינר שקרוב לבית

מאמצים כלב, חתול או חיית מחמד אחרת? לאחר שדאגתם להם לאוכל, מים ומקום לישון הגיע הזמן לבחור וטרינר באזור מגוריכם.

המאמר יפרט 6 יתרונות בווטרינר שקרוב לבית.

 

1 – שירותי חירום 24/7

בעל חיים בבית הוא כמו עוד בן משפחה שיש לדאוג לו בדיוק כמו שדואגים לבני הבית האחרים. כאשר מאמצים בעל חיים ובמיוחד גור צריך לבחור בווטרינר מקצועי למקרי חירום כמו מחלה או תאונה הפעיל 24/7 במקום מגוריכם. מלבד זאת בעל החיים צריך לעבור חיסונים וטיפולים שוטפים לאורך השנה וחשוב שהוא יבקר אצל וטרינר שמכיר אותו ואת ההיסטוריה שלו.

 

2 – בגלל הנוחות

כאשר פונים לווטרינר קרוב לבית זה יותר נוח מבחינת ההגעה והנגישות למקום. אם למשל היה לכם וטרינר ברמת גן ועברתם דירה לתל אביב, בקשו המלצה על וטרינר בתל אביב על מנת שלא תצטרכו להיתקע בפקקים או להתקשות במציאת מקום חנייה. הקרבה לבית גם לא תטלטל את בעל החיים בנסיעה ארוכה במיוחד כאשר אינו חש בטוב ועלול להקיא ברכב שלכם. הבריאות של בעל החיים היא בעדיפות עליונה.

 

3 – טיפולים או ניתוחים שמחייבים אשפוז

ישנם מקרים בהם יש לאשפז את בעל החיים בעקבות מחלה או לצורך מעקב רפואי. כאשר בעל החיים מאושפז קרוב לבית ניתן לבקר אותו ולנוע בקלות בין הבית למרפאה הווטרינרית וכך פחות מוטרדים, דואגים או נמצאים בלחץ.

 

4 – יש למי לפנות לאחר הטיפול

במקרים של ניתוחים, סירוס, עיקור, טיפולי שיניים, תגובות אלרגיות ועוד, בעל החיים לעיתים עלול לפתח סימפטומים לאחר הטיפול כמו: העלאת חום, זיהום דלקתי, דימום ועוד. כאשר הווטרינר קרוב לבית יש למי לפנות באופן מיידי ולא לחכות זמן רב עד שבעל החיים ייבדק.

 

5 – עזרה ראשונה

לעיתים בעל החיים מתנהג שלא כתמול שלשום. הוא ישן כל היום, מתגרד באופן אובססיבי, משלשל וכד'. בתור בעלים מודאגים חשוב לפנות לקבלת עזרה ראשונה במרפאה וטרינרית. גם אם המרפאה הקבועה שלכם נמצאת קרוב לבית ייתכן והווטרינר עסוק עם בעלי חיים אחרים או שאינו עובד. לפיכך, חשוב לבדוק מרפאות נוספות הקרובות לבית ולקחת את בעל החיים לקבלת עזרה ראשונה על מנת שלא יסבול ויחזור לעצמו. כל וטרינר מחויב לטפל בבעל החיים בתנאי שהמרפאה פתוחה והוא פנוי.

 

6 – בדיקות בהשגחה

במקרים מסוימים בעל החיים זקוק לבדיקות דם, ספירת דם, תפקודי כליה, בדיקות שתן, צילומי רנטגן וכד'. מומלץ להגיע לווטרינר ליד הבית מכיוון שישנן בדיקות מסוכנות שעלולות לגרום לתופעות לוואי קשות. כאשר בעל החיים נמצא בהשגחה קרובה ניתן לטפל בו בדחיפות ואתם יודעים שיש על מי לסמוך.

לסיכום, בחירת וטרינר מקצועי נעשית קודם כל על פי קירבת המרפאה לבית. בנוסף, חשוב לבדוק שיש לווטרינר כימיה עם בעל החיים ולערוך השוואת מחירים בין הווטרינרים השונים בקרבת הבית.

 

כלב חולה

תוכן עניינים