5 המאכלים שיעזרו לראייה שלכם

כדי לשמור על העיניים שלכם, חשוב לבצע בדיקות עיניים, להקפיד לשים משקפי שמש אך לא פחות חשוב מכך, לשלב בתזונה שלכם מאכלים אשר תורמים לבריאות העיניים והמערכת החיסונית שלכם, אז מה כדאי לכם לאכול? וגם ממה להימנע?

 

מזונות לשיפור הראייה

אז איזה אוכל בריא לעיניים? אספנו לכם את כל המידע, מאת אופטיקה 109:

 

גזר

זהו הירק המוכר והנפוץ ביותר לשיפור הראייה, הוא מכיל המון ויטמין E, והוא מלא בבטא קרוטן, שזהו פיגמנט אורגני, כאשר הגוף מעכל אותו הוא מייצר ממנו ויטמין A. ויטמין A זהו ויטמין קריטי ביותר עובר העיניים שלנו, בלעדיו, קולטני האור שבעין לא יוכלו לתפקד, מחסור בויטמין יכול לגרום לעיוורון.

אכילת כמות גבוהה מאוד של גזר, או מאכלים אחרים אשר מכילים את הויטמינים שעוזרים לגוף לא תשפר את הראייה שלכם מהר יותר, או טוב יותר , מאשר אכילה מידתית, ובצורה מאוזנת של המאכלים האלו, הגוף שלנו צריך רק כמות מסויימת של הויטמין, כאשר אנחנו אוכלים כמויות עודפות , זה מופרש אל הרקמות.

בטא קרוטן מופרש מהצבע הכתום, אכילה מרובה שלו יכולה לגרום לגוון העור להיראות בגוון כתמתם,הצבע נעלם כאשר מפסיקים באכילתו.

 

אגוזי מלך

אגוזי מלך מהווים מקור נפלא למרכיב חשוב ביותר – אומגה 3, הוא מאוד חשוב לבריאות רשתית העין שלנו, לפי מחקרים רבים , הוא עוזר למניעת יובש בעין. בנוסף אגוזי מלך מכילים הרבה נוגדי חמצון, ויטמינים ומינרלים אשר מגנים ותורמים לבריאות העין.

 

בשר

באופן מפתיע, גם צריכה של בשר תורמת לבריאות העין. בצריכה של בשר דל שומן, הוא תורם בזכות האבץ שהוא מכיל, האבץ מסייע לגוף לספוג את הויטמינים, ומסייע להפחית סיכונים כמו ניוון מקולרי.

 

ממה להימנע

כדאי להימנע ממזונות עתירי סוכר, הם עלולים לגרום למחלת ניוון רשתית או לסכרת, שאחד התסמינים שלה הוא פגיעה בראייה. בנוסף, כדאי להימנע מפעולות אשר מאמצות מאוד את העיניים כמו:

 

צפייה ממושכת במסכים

צפייה במסכים במשך שעות ארוכות אינה בריאה לעיניים, ניתן להפחית את הסיכון על ידי הפחתת הבהירות של המסך, ולקחת הפסקות.

 

חשיפה לשמש

קרני האור של השמש מזיקות לעיניים, מומלץ להרכיב משקפי שמש הכוללות מסנן קרינה.

 

עישון

העישון הוא גורם סיכון כללי לגוף, אך הוא פוגע גם במערכת הראייה.

 

לסיכום

לסיכום, מומלץ להקפיד על אכילה של מזונות בריאים, ובמיוחד מזונות אשר תורמים לעיניים, על מנת למנוע התפתחות של מחלות שונות . ירקות צבעוניים מאוד בריאים לגוף, מומלץ לצרוך מגוון של ירקות ופירות בצבעים שונים. ונתנו לכם כמה המלצות על דברים שכדאי להימנע מהם. כדאי להימנע מעישון, להימנע מצפייה ממושכת במסכים  ולשמור על היגיינה.  כמובן שכל אלו אינם תחליף לבדיקות וטיפול שגרתי.  אנחנו מקווים שהמאמר עזר לכם, הרבה בריאות.

ירק

 

תוכן עניינים