5 דברים שחובה לעשות לפני טיפול שורש

כאבי שיניים בלתי נסבלים יכולים לתקוף כל אחד כרעם ביום בהיר, ולהוביל לביקור דחוף לרופא השיניים.

אשר קובע כי אין ברירה אלא לבצע טיפול שורש.

המונח הזה "טיפול שורש" עלול להפחיד את הסובלים מכאב השיניים ולגרום לכך שהם ימנעו מטיפול.

כך שהכאב שיניים לא יחלוף והמצב השיניים עלול להחריף.

בשביל זה עשינו לכם סדר, על מנת להבין את המשמעות של טיפול שורש ומהם הדברים שצריך לעשות לפני טיפול זה.

 

אז מה זה טיפול שורש

טיפול שורש הוא טיפול רב שלבי המתרחש בתעלות השורש, מוך השן – האזור "החי" בשן שבו קיימים כלי דם ועצביים. הסיבה העיקרית לטיפול היא התפתחות של זיהום ודלקת מחיידקים שנכנסו למוך השן שפוגעים בכלי הדם והעצביים שבאזור, ובגלל זה נוצר הכאב שיניים. הגורמים לכך מגוונים: עששת, חבלה בשן שמובילה לשבר או סדק, נסיגת חניכיים וכדומה.

בטיפול עצמו רופא השיניים מרדים את אזור השן הכואבת וקודח לעומק השן בכדי להגיע למוך השן. כך מתאפשר לטפל בזיהום שנוצר על ידי ניקוי הדלקת. אחר כך הרופא שיניים אוטם בעזרת חומרים מיוחדים את תעלות השורש ומניח כתר זמני כדי להגן עליהם. לאחר זמן מה, מניחים את הכתר הקבוע.

 

רשימת דברים שצריך לעשות לפני טיפול שורש

 

  1. לצחצח שיניים היטב

חשוב לשמור על בריאות החניכים ולמנוע עששת, כי ברגע שיש לכלוכים על השיניים החיידקים "חוגגים" ועלולים להגיע למוך השן ולגרום לדלקת. אם כבר הגעתם למצב שבו אתם צריכים לבצע טיפול שורש, זאת אומרת שכנראה לא השקעתם בצחצוח שיניים. אז עד הביקור הבא לרופא השיניים, תשמרו היטב על השיניים שלכם. תצחצחו שיניים בכל הכיוונים פעמיים ביום ואפילו שלוש.

 

  1. למצוא רופא מומחה לטיפולי שיניים ובעל ניסיון

יש לציין שטיפול שורש נחשב לטיפול מעמיק ובידיים לא מיומנויות, במיוחד במצבים מורכבים, עלול לגרום לפגיעה נוספת בחלל הפה. מה שיוביל לכאבים נוספים וטיפולים מיותרים. על כן, מומלץ לפנות לרופא שיניים מומחה לטיפולי שורש (אנדודונט) בעל ניסון רב במגוון טיפולי שיניים ותיקון טיפולי שורש שהסתבכו כגון ממרפאת שיניים RootCanals.

 

  1. תקבעו תור לאנדודונט

תלחמו בדחיינות והחשש מטיפול שורש, ותקבעו כבר עכשיו תור לשבוע הקרוב לאנדודונט.

 

  1. צילומי שיניים

תביאו צילומי שיניים עדכניים וצילומי שיניים מהעבר על מנת שאנדודונט יראה את מצב השן וההיסטוריה שלה.

 

  1. משככי כאבים

לאחר טיפול שיניים יתכן מאוד כי יהיו כאבי שיניים עד לריפוי האזור. לכן, מומלץ להצטייד מראש במשככי כאבים.

 

לסיכום

טיפול שורש זה לא תהליך קל. יחד עם זאת, אם תעקבו אחר רשימה הדברים שצריך לעשות לפני טיפול השורש תעברו את הטיפול שורש בצורה המיטבית. אז תצחצחו שיניים היטב, תמצאו אנדודונט מומחה, תארגנו את המסמכים הרפואיים וצילומי השיניים. בשביל לחזור לחייך בלי הכאב.

שיניים קדמיות

 

תוכן עניינים