4 פעולות שחשוב לנקוט לאחר השתלת שיער

בימים האחרונים אנו עדים לעלייה ניכרת במספר הפוסטים שעולים בקבוצות פייסבוק ועוסקים בהשתלת שיער. מי מכם שנתקלו בהם, וודאי שמו לב שמרבית הגולשים מבקשים להכיר בפעולות שחשוב לנקוט או להימנע מהן לאחר ביצוע ההשתלה. החלטנו לרכז את כל האינפורמציה שהתקבלה בנושא במקום אחד, כדי להקל על מי שתרים אחר המידע. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתכירו בפעולות החשובות הללו מקרוב.

 

פעולה מספר 1 – לחבוש כובע מותאם

המטופלים שיוצאים מכותלי הקליניקות להשתלת שיער, מקבלים כובע מיוחד שעליכם לחבוש על הראש בימים שלאחר הטיפול. מדובר בכובע ששומר על הקרקפת באופן מיטבי. מומלץ שלא להוריד אותו, כדי להימנע ממגע באזור הקרקפת שנחשב לאסור. נסביר שכל מגע שהוא באזור שעבר טיפול, עשוי להעביר חיידקים שיגרמו להתפתחות של זיהום.

פעולה מספר 1 - לחבוש כובע מותאם

 

פעולה מספר 2 – לשטוף את הקרקפת עם שמפו מיוחד

סביר להניח שקראתם לאחרונה על הריח הייחודי של השמפו שנמסר למי שעברו השתלת שיער. שכן, יש לא מעט פרסומים שעלו לרשת על ידי מפורסמים ישראלים שעשו השתלת שיער ושיתפו את העוקבים שלהם בהליך. אם פספסתם את ההתרחשות הזו, כדאי שתדעו שמדובר בשמפו מיוחד שניתן לחפוף בו בלבד. כלומר, אסור לחפוף בשמפו או מרכך אחר שיש לכם בבית (גם אם מדובר בשמפו שעשוי מרכיבים טבעיים בלבד). הרי אינכם יכולים להבטיח שהרכיבים שנמצאים בשמפו זה מתאימים לעור קרקפת שעבר השתלת שיער.

 

פעולה מספר 3 – לנוח

אנו מוכרחים להודות שהיינו שמחים לבצע השתלת שיער, רק בשביל שנוכל לקבל את ההנחיה שהוצגה בכותרת שלעיל – מנוחה. הפעולה השלישית והחשובה לא פחות מאלו שהוצגו לפניה היא לנוח ככל שניתן. שכן, ביצוע פעולות שיגרמו להזעה, עשויות לפגוע בהשתלה. מדובר בין היתר בפעולות הבאות:

  • ריצה
  • יוגה
  • פילאטיס ועוד

יש אפילו רופאים שממליצים להימנע מקיום יחסי מין ולא רק בגלל ההזעה, אלא בעקבות עלייה של לחץ הדם שעשויה לבוא לידי ביטוי באזור הקרקפת ולפגוע בשערות שהושתלו במקום.

 

פעולה מספר 4 – להשאיר את השיער כפי שהוא

שימו לב שאתם משאירים את השיער שעל ראשכם כפי שהוא. כלומר, הימנעו משינויים מיותרים, כמו גזירת שערות באזור מסוים או גילוח. בנוסף, מומלץ להימנע לחלוטין מצביעת השיער, גם אם יש לכם צורך בחידוש של השורשים. הנחיה זו נכונה לא רק לימים הראשונים שלאחר ביצוע הפעולה אלא גם לאחר כמה חודשים לאחר מכן.

 

לסיום

יש 4 פעולות שחשוב לנקוט לאחר ביצוע השתלת שיער. חלק מהן נכונות לימים הראשונים שלאחר ההשתלה, בעוד אחרות נוגעות לשבועות והחודשים שלאחר ההליך. מי שקראו את המדריך ולא קיבלו את התשובה לפעולה מסוימת שהם רוצים לברר אודותיה, צריכים לפנות לרופא המטפל ולקבל מענה מקצועי שתואם למקרה שלהם.

פעולה מספר 4 –  להשאיר את השיער כפי שהוא

תוכן עניינים