4 טיפים לשימוש נכון באופני כושר

כמעט כל ילד מקבל זמן איכות עם אביו שמלמד אותו לרכב על אופניים.

מתחילים ללמוד עם גלגלי עזר, לאחר מכן מורידים גלגל אחד, ולבסוף הילד רוכב חופשי ומאושר.

יש מי שלוקח את התחביב הזה צעד קדימה ויש מי שהאופניים נשארות במחסן – אבל כולם התחילו בללמוד איך לרכב.

באופני כושר הסיפור שונה, ואף אחד לא לימד אותנו באמת איך לרכב. בשביל זה אנחנו פה.

 

טיפ ראשון: מה עומד מולי?

הדבר הראשון שצריך לשים לב כשרוצים להתאמן על אופני כושר, זה לדעת לסווג איזה סוג אופניים יש מולי, וכתוצאה מכך, איזה סוג אימון אני הולך לעשות. יש אופני ספינינג שבהם הדגש הוא יותר על עצימות גבוהה ואימון מהיר המדמים אופני מרוץ. ויש אופני כושר בהם הדגש הוא על משקלים ומדמים אופני שטח. לכן חשוב לשים לב איזה אופניים יש מולנו, כדי שנדע להתאים את האימון שלנו אליהם.

 

טיפ שני: איך אני יושב?

אחד הדברים החשובים באופני כושר, ובכלל בכל אימון, הוא התנוחה בה אני נמצא כשאני עושה את התרגיל. מתאמן יכול לעבוד על הרבה מכשירים, אך כל עוד הוא לא השתמש בהם בצורה נכונה, הוא רק מזיק לעצמו.

ישיבה נכונה על אופני כושר היא בגב לא רכון מדי קדימה, אך גם לא 90 מעלות ישר, אלא קצת רכון קדימה. ובאשר לפידול עצמו, הגובה צריך להיות שכאשר הפדל נמצא למטה, הרגל טיפה מכופפת (שוב קצת מתחת ל90 מעלות).

 

טיפ שלישי: איך אני נוהג?

הרבה פעמים כשאנחנו מתחילים משהו חדש, מההתרגשות אנחנו מסתערים עליו קדימה ועושים אותו בכל הכח. הרבה פעמים זה טוב. להיות 100 אחוז זה טוב. אך באימוני כושר, כשאני ניגש לעשות אימון ובכל פעם מתאמץ מעבר ליכולותיי, אני עלול בסופו של דבר לפגוע בעצמי, ויכול להיפצע.

מהצד השני, אימון חלש יותר, בו אני רק משחק עם האופניים ולא מתאמץ בכלל, הוא לא טוב ולא יקדם אותי לשום מקום. צריך לשים לב שאנחנו מתאמנים בקצב טוב – מצד אחד לא מתעצלים, ומצד שני לא נשחקים.

 

טיפ רביעי: איך אני נראה?

הרבה פעמים באימוני כושר, בעיקר במכון, הדעה שלנו מוסחת ואנחנו לא בתרגיל עצמו. בין אם אנחנו מדמיינים איך אנחנו נראים או בין אם העיסוק הולך למסך הטלוויזיה או לבחירת המוזיקה, הרבה פעמים דעתנו מוסחת, והמחשבה היא לא על המכשיר והתרגול עצמו.

תהיו בתרגיל. שימו לב לפידול, לנשימות, למאמץ. אם אתם בהתחלה הדבר נכון פי כמה והדבר יעזור לכם להשתפר ולהיות נוכחים.

 

לסיכום

אופני כושר הם לא רק משחק נחמד, הם יכולים להגביר לנו את סיבולת לב ריאה, ולשפר את בריאותנו. אם נקפיד על ישיבה נכונה, התעסקות בדבר עצמו ובחירת אופניים מתאימה לצרכינו, האימון שלנו ישתפר פלאים.

טיול בחרמון

 

תוכן עניינים