4 טיפים להריוניות – איך לשמור על גוף בריא

תקופת ההריון היא תקופה מרגשת מאוד עבור כל אישה, אבל בנוסף לשינויים הרגשיים, כל אחת נאלצת להתמודד גם עם שינויים פיזיים של הגוף, בזמן שהוא מכין את עצמו ללידה. השינויים המדהימים שעוברים על הגוף, עלולים לגרום לאתגרים באורח החיים ואף באיכותם. הטיפים שלפניכן יעזרו לשמור על גוף בריא ומצב רוח טוב לאורך חודשי ההיריון.

 

1. כוחה של תזונה

התזונה בתקופת ההיריון משמעותית במיוחד מפני שהמזונות שבוחרת אישה בהריון לאכול, צריכים לספק אבני בניין חיוניות להתפתחות תקינה של העובר. שלבים מסוימים בתקופת ההיריון מתאפיינים בחשקים, תשוקות ולעתים גם דחייה ממאכלים מסוימים, חשוב להקשיב ולספק את הרצונות אבל חשוב לזכור גם שהתפתחות העובר דורשת חלבונים, ויטמינים, שומנים בריאים ומינרלים והתזונה של ההריונית היא הדרך היחידה לספק לו את החומרים להם הוא זקוק כדי להיות מוכן ללידה. מידע נוסף תוכלו לקבל אצל המומחים של מרפאת עלמא.

כוחה של תזונה

2 . להקשיב לגוף

לא כולן יודעות להקשיב לגוף אבל הסוד הוא פשוט להיות מאוד בשקט, רצוי בשכיבה על הגב ולעבור על איברי הגוף לפי סדר תוך שימת לב מיוחדת לתחושות בגוף. הקשבה וזיהוי של סימני הגוף יכולים לעזור במנוחה ובתנועה. פעילות גופנית מומלצת בתקופת ההיריון אבל כדאי לבחור בפעילויות מוכרות ולא מסובכות או מאתגרות במיוחד.

 

3 . לילה טוב

שינה ומנוחה חשובות לכולנו אבל אם תשאלי כל הורה טרי, שינה יכולה להפוך גם למושא של חלומות בהקיץ. הכוח העמוק של מנוחה, חשוב לגוף המשתנה בעת ההיריון, ושנת לילה רצופה ואיכותית תוכל לעזור גם בהתמודדות עם קשיים מנטליים ופיזיים בשלבים שונים של ההיריון. יש כאלה שמאמינים שהעובר לומד על חשיבות המנוחה עוד בהיותו ברחם, ויש כאלה שטוענים שחשוב להתאמן על תנומות קצרות, שנדרשות מאוד לאימהות צעירות.

 

4 . את לא לבד

חוויית ההיריון עוברת על הגוף של האישה ההריונית ורק היא מרגישה וחווה אותה, אבל חשוב לזכור שהיא לא הראשונה שעומדת באתגר הזה ושהמידע והכלים שנאספו ונלמדו במשך דורות יכולים לעזור גם לה. עזרה מקצועית ניתן לקבל מרופא הנשים או מאנשי צוות במחלקת היולדות.

ייעוץ פרטני וליווי יכול להינתן על ידי מדריכת לידה או על ידי דולה. ביקורות בבית החולים במהלך ההיריון גם הן הזדמנות טובה למצוא תשובות לשאלות חשובות. בנוסף, חשוב לזכור שבני ובנות המשפחה, החברות וגם מעגלים קרובים נוספים כמו קולגות או שכנים, הם מקור התמיכה העיקרי של האישה בזמן ההיריון וכמובן, גם לאחר הלידה, בהתמודדות עם אתגרי האימהות.

 

לסיכום

הריון הוא תקופה יוצאת דופן שבו עובר הגוף של האישה ההריונית שינויים עצומים, אבל הוא גם מייצר ובורא אדם חדש בתוכו. לכן זה הוא הזמן לשים לב לבריאות הגוף והנפש ולהגיע לשלב הלידה, מוכנה, רגועה ומוקפת תמיכה.

את לא לבד

תוכן עניינים