כיצד תרגול מיינדפולנס יכול לשפר את איכות חייכם?

מיינדפולנס הוא מנוח שעשוי להיות מרתיע עבור אנשים שלא מכירים את התחום, אמנם לא רק שהוא מאוד פשוט להבנה ותפיסה, הוא מאוד קל לביצוע.

והכי חשוב? היתרונות שלו אדירות, והוא יכול לשפר את החיים שלכם משמעותית.

מיינדפולנס ומדיטציה, מה זה? נדבר כאן איך זה יכול לשפר את הזיכרון והיכולת שלכם להתרכז, ולסיום ניתן לכם טיפים על איך לעשות מדיטציה כמו שצריך ואיפה להמשיך לחקור את

הנושא.

 

מיינדפולנס על רגל אחת

מיינדפולנס הוא בעצם היכולת לא לחשוב על כלום, שום דבר, לתרגל נשימות, ולהיות מחובר לרגע, ההווה.

נשמע קצת כבד? ובכן, בגדול זה יותר פשוט ממה שזה עשוי להישמע.

הקטע של מיינדפולנס זה פשוט להיות נוכח ברגע, לא לחשוב על שום דבר, להתנתק מהמחשבות, מהדאגות, להסתכל על עצמך מבחוץ, להבין שמה שאתה חושב אלו רק מחשבות, מה שאתה מרגיש אילו רק רגשות וכמובן שיש לך שליטה על כל הדברים האלה.

נשמע לכם לא אפשרי? מיינדפולנס זה ממש זה. לאחר עבודה ותרגול של מיינדפולנס תוכלו לראות איך אתם מסוגלים להתנתק ממחשבות שליליות ולהצליח לא רק לחשוב, אלא לבחון את המחשבות והרגשות שלכם באובייקטיביות.

ובסופו של דבר? אתם פשוט תרגישו טוב יותר.

 

מיינדפולנס ישפר את הזיכרון והיכולת שלכם להתרכז

מחקרית תוכלו לראות שיש קשר בין מדיטציה לשיפור הזיכרון ויכולת הריכוז. אם תשאלו אנשים שמתחרים בתחרויות זיכרון של ממש, חלקם יוכלו להגיד לכם שאחד הטיפים שלהם חוץ מכל מני כלים מסוימים בהם הם משתמשים בשביל לזכור פרטים, הוא לבצע מדיטציה.

היכולת לשבת בשקט, כמות זמן מסוימת באורח שגרתי, אפילו אם זה רק ל10 דקות בלבד כל יום, למשך תקופה ארוכה, מביא אותנו למצב שאנחנו מסוגלים להתרכז יותר טוב ברגע.

מה אנחנו עושים כשאנחנו יושבים בשקט? כלום. ושום דבר. לא חושבים על כלום? נכנסה מחשבה בטעות לראש? מפסיקים לחשוב. מרגישים משהו? מעניין, למה אני מרגיש את זה? להכיל אותה או להעיף אותה?

 

היתרון החשוב ביותר של מיינדפולנס

היתרון החשוב ביותר שמיינדפולנס מספקת היא שקט. היכולת להכיל את הרגשות שלנו, להרגיש טוב יותר עם עצמנו, לשלוט יותר טוב במה שאנחנו מרגישים, ופשוט לקבל את זה. לקבל את עצמנו, להסתכל על דברים בצורה יותר חדה ואובייקטיבית, ללמוד להסתכל על דברים מבחוץ. ללמוד לא להיכנס ללופ של מחשבות שמכניסות אותנו למצב רוח רע וחרדה.

 

כמה טיפים מאיתנו לסיכום

כל הדברים הללו דורשים המון תרגול, אבל זה בהחלט אפשרי. זה בהחלט לא פשוט, אבל אפשרי. אנחנו ממליצים לכם להתחיל במדיטציות פשוטות של 10 דקות. יש מגוון אפליקציות וסרטונים ביוטיוב שעושים מדיטציה מודרכת, בחינם או בתשלום, מדיטציה מודרכת תוכל בהחלט לעזור לכם בהתחלה ובכללי זה מאוד מהנה.

תמשיכו לקרוא על התחום, תראו סרטונים שמדברים על מיינדפולנס, לכו אולי לאיזה סדנה. אנחנו ממליצים מאוד. לדעתנו? זה יכול דרמטית לשפר את החיים שלכם!

 

תרגיל

תוכן עניינים