פסיכותרפיה הוליסטית לימודים לחיים בריאים יותר

פסיכותרפיה הוליסטית היא גישה טיפולית מתחום הרפואה המשלימה, שמתפתחת עם השנים, וניתן ללמוד אותה בשלל מוסדות לימוד.

אנשים שרוצים לעסוק בתחום הטיפול, אך סולדים מהרפואה המערבית ומתעניינים דווקא בפן הרוחני שברפואה, ישמחו ללמוד על פסיכותרפיה לחיים בריאים.

 

מה זה פסיכותרפיה הוליסטית?

שיטת טיפול המתמקדת במערכת היחסים בין הנפש, הגוף והרוח. המטפלים בשיטה מנסים להגיע להבנה כיצד בעיות מסוימות של האדם, יכולות להוביל לבעיות באזורים שונים בגוף האדם, ולטפל בבעיות אלה.

הטיפול ההוליסטי הזה, בשילוב עם טיפול פסיכולוגי מוסמך, יכול לתרום רבות להתמודד עם בעיות גופניות ונפשיות של המטופלים.

הטיפול ההוליסטי החל כבר לפני 2,500 שנים ביוון העתיקה. היפוקרטס היה זה שקבע כי טיפול רק באספקט מסוים בגוף האדם הוא דבר לא יעיל, ויש לראות את האדם כיישות כוללת, כאשר אזורים מסוימים משפיעים גם על אזורים אחרים.

 

טיפול בפסיכותרפיה הוליסטית

ניתן להיעזר בפסיכותרפיה הוליסטית כדי להתמודד עם בעיות רבות ומגוונות, כמו לדוגמה: דיכאון, חרדה, מצבי רוח קיצוניים, לחץ או טראומה שנגרמה מהתעללות או פגיעה מינית. שיטות הטיפול הפופולריות כוללות מדיטציה, יוגה, דיקור סיני ומסאז'. המטפל ההוליסטי יתמקד עם מטופליו ביצירת איזון בחייהם, על ידי טיפול בנפש, גוף וברוח שלהם. דבר זה כולל לרוב את עידוד המטופלים לקחת חלק בפעילויות גופניות, לחקור את הרוחניות שלהם או לתקשר עם האנשים הקרובים אליהם באמצעות שיטות תקשורת חיובית.

 

לימודי פסיכותרפיה הוליסטית

כאמור, ניתן ללמוד את התחום במכללות שונות ברחבי הארץ המתעסקות ברפואה משלימה. למי שמעוניין ללמוד באזור ירושלים, מומלץ ללמוד במכללת מעינות לרפואה משלימה. זוהי אחת המכללות המובילות בארץ שמציעה מסלול מצוין בתחום. מכללת מעינות הינה מוסד רשמי ומהווה שלוחת לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.

הלימודים נפרשים על פני ארבע שנות לימוד, הכוללות יום או יומיים מלאים בשבוע, והיקף כולל של 2,158 שעות. הלימודים מקצועיים ביותר, עם מנחים ומרצים מיומנים אשר עובדים בתחום כבר במשך שנים רבות. נושאי הלימודים העיקריים במשך השנים הינם: טיפול בפרחי באך, NLP, מבואות בפסיכולוגיה, טיפול ב-C.B.T, מיינדפולס ועוד. בשנה ד' הסטודנטים מבצעים סטאז' בקליניקה שבמכללה.

 

האם הלימודים מתאימים לי?

הלימודים מתאימים לאנשים שתחום הגוף והנפש מרתק אותם, ומעוניינים להמשיך לחקור ולהעמיק בו.

בנוסף, בכדי להמשיך ולעבוד בתחום הפסיכותרפיה ההוליסטית עליכם להיות אנשים רגישים, קשובים ומכילים, אשר רוצים להקדיש את חייהם לטיפול באנשים.

התחום דורש עבודה קשה גם לאחר סיום הלימודים וקבלת התעודה. יש להתמיד בעבודה וליצור קשרים טובים עם מטופלים, ולהיות בעלי חזון מקצועי.

מי שמעוניין בלימודים אך מודאג מפן הביטחון התעסוקתי ישמח לשמוע כי בסיום הלימודים ניתן להשתלב בעבודה בקליניקות שונות, של קופות חולים או פרטיות, כמו גם בבתי מרקחת כיועצים בתחום ההוליסטי.

 

תוכן עניינים