האם לקיחת משכנתא שניה עלולה לפגוע בבריאות?

כאשר לוקחים משכנתא שנייה של הבית או על הנכס, כדאי לזכור שחובות כבדים עשויים ממש לפגוע בבריאותנו. הלחץ, הסטרס והמועקה שאנשים חווים כאשר הם נתונים תחת לחץ של חובות, הם אינם מבוטלים. בכל מקרה בו אתם עומדים לקחת משכנתא שנייה, שבו עם יועץ משכנתאות מומלץ ובחנו את פני הדברים.

לא פעם, אנשים צריכים להיעזר בלקיחת משכנתא שנייה, וכדאי לזכור מספר טיפים חשובים לפני שאתם שוקלים לבצע זאת. אם אתם יודעים שבקרוב תצטרכו להסתייע בהלוואת משכנתא נוספת, זכרו שהבנק בדרך כלל יבדוק את התדפיסים שלכם עד כ-3 חודשים אחורנית מיום הגשת הבקשה שלכם למשכנתא שנייה. אם לאחרונה החלפתם מקום עבודה, החסרתם משכורת או ביצעתם כל פעולה המעידה על חוסר יציבות כלכלית מצדכם, הסיכוי שלכם לקבלת משכנתא שנייה קטן יותר.

משכנתא שנייה, מה הסיכוי לקבל אותה ומה התהליך?

אחד הדברים האחרונים שמומלץ להפגין בפני יועצי משכנתאות, או לפני גורמים חוץ בנקאיים המספקים הלוואות למשכנתא בתנאים טובים – הוא חוסר וודאות. היו בטוחים בעצמכם ובמי שאתם, שמרו על יציבות כלכלית, כך שתוכלו להפגין אותה בעת הצורך ואל מול הבנק.

כדאי לזכור שחובות גדולים הרובצים מעל ראשינו, עשויים לפגוע בבריאות שלנו, הן הרגשית והן הפיזית. לא פעם, אנשים מפתחים דלקות מעיים ופצעים בקיבה בעקבות לחצים. הרפואה כבר מזמן מכירה בשילוב הנוצר בין גוף ונפש, כך שאם אם מוצאים את עצמכם טרודים רבות בעקבו נושאים כלכליים, יש סיכוי שאתם חס וחלילה פוגעים בעצמכם מבחינה פיזית והן נפשית או רגשית.

 

מה גובהה של משכנתא שנייה? עד כמה ניתן ללוות?

אם אתם מעוניינים לקחת משכנתא שנייה, אתם קודם כל צריכים לעשות חישוב מאוד פשוט בכדי לדעת אם אתם זכאים לקבלה. כיצד החישוב עובד? אם רכשתם נכס ששווה 4 מיליון שקלים (על פי הערכה של שמאי נדלן), אך כבר יש לכם משכנתא של מיליון שקלים על הנכס, תוכלו לקחת משכנתא שנייה של עד מיליון שקלים נוספים.

בסך הכול מדובר ב-2 מיליון שקלים החזרים עבור שתי המשכנתאות. במילים פשוטות יותר, המשכנתא השנייה לא יכולה להיות גבוהה יותר מ-50% מערך הנכס שלכם.

היכנסו וקראו גם על – עורך דין שיגרום לכם לישון בלילה – לחצו כאן

משכנתא שנייה ושמירה על בריאות הגוף והנפש

כאשר ניגשים לקבל משכנתא מהבנק, בין אם ראשונה או שנייה, חשוב להקפיד על תהליכי עבודה שקופים ככל הניתן. ככל שפחות תפתיעו יועץ משכנתאות, כך יגבר הסיכוי כי הלוואתכם תאושר.

במילים אחרות, אם אתם עומדים לרכוש דירה באזור נחשל, הקפידו ליידע את הבנק או את הגורם החוץ בנקאי ממנו אתם מבקשים משכנתא. בכל מקרה, כל חוסר וודאות שתשדרו עשוי לפגום בסיכויים שלכם לקבל הלוואות ומשכנתאות. בכדי לשמור על בריאות תקינה, הקפידו לשמור על החזרים חודשיים שלא יגרמו לכם לעבוד מהבוקר ועד הלילה. זכרו, מדובר בבריאות שלכם.

תוכן עניינים