האם ניתן לשלוט בחלומות שלנו?

רק מי שסובל מהפרעות שינה יודע עד כמה זה חמור ועד כמה זה משפיע עלינו. הפרעות שינה משפיעות עלינו בצורה עצומה וקובעות במידה רבה כיצד חיינו ייראו גם כאשר אנו ערים.

ברגע שאנחנו לא ישנים אזי אין לנו כוח לעשות כלום ואנו סובלים בין היתר מכאבי ראש ומבעיות פיזיות אחרות.

על רקע זה יש לציין כי יש רבים אשר לא ישנים טוב בלילה וזו בעיה חמורה ביותר.

אחת השאלות המעניינות ביותר היא האם מי שלא ישן טוב וגם מי שישן טוב יכולים לשלוט בחלומות שלהם? אם כן הדבר תלוי בשאלה האם יש לנו חלום צלול.

בחלום כזה אנו ישנים אך למעשה מודעים לכך שאנו חולמים ואז אנו יכולים לתכנת את החלום על פי הרצונות שלנו.

זו הנאה גדולה לחלום חלום צלול ויותר ויותר אנשים מגלים את העולם הזה.

 

האם יש קשר בין החלומות שלנו לבין הנפש שלנו?

אחת השאלות המעניינות ביותר היא האם יש קשר בין חלום צלול או בכלל חלום לנפש שלנו? היה זה פרויד הראשון שאמר כי יש קשר ישיר בין חלום לתת מודע שלנו ומאז פסיכולוגים רבים נוקטים בגישה שהחלום שלנו יכול ללמד אותנו רבות על הנפש שלנו. עם זאת, ועל אף התפיסה הזאת יש לציין כי אין הוכחה מדעית לכך שהחלום הוא פתח לנפש שלנו ושיש קשר בין החלום לתת מודע שלנו. בסופו של דבר זה האדם אשר בוחר האם להאמין שהחלום הוא פתח לתת מודע או שמא הוא מעדיף לא להאמין בגישה זו.

 

האם טיפול רפואי יכול ללמד אותי לחלום חלום צלול?

אין ספק כי יש הנאה גדולה מלחלום חלום צלול ולכן עולה השאלה האם אפשר ללמוד כיצד לעשות זאת? זו שאלה חשובה ביותר אשר רבים רוצים לדעת את התשובה אליה עקב הכיף שבחלום צלול. אם כן לצערנו אין אפשרות ללמוד כיצד לחלום חלום צלול וזה דבר אשר צריך ללמוד אותו כיצד לבצעו לבד. עם זאת יש לציין כי טיפול רפואי יכול להשפיע מאוד על השינה שלנו וגם אם הוא לא יכול ללמד אותנו כיצד לחלום חלום צלול הוא יכול ללמד אותנו לישון טוב וכך להשפיע גם על החלומות שלנו וזה דבר נפלא שאי אפשר להתעלם ממנו או להכחישו.

 

מה קורה אם אני סובל מבעיות שינה ולא חולם?

יש אנשים רבים אשר לא רק שלא חולמים חלום צלול אלא בכלל לא ישנים בלילה כמו שצריך. לאנשים כאלו מומלץ לפנות לרופא שיטפל בהם. לצד זאת הם חייבים לשים לב להרגלים שלהם לפני השינה כמו מתי הם הולכים לישון, האם יש אור בחדר השינה ומה הם אוכלים לפני השינה וכך השינה שלהם תשתפר פלאים.

 

מפלצת

תוכן עניינים