כללים חשובים בעיסוי התינוק שלכם

התינוקי בעל הגוף החלק והחמים זקוק למגע שלכם לצורך התפתחותו התקינה, הוא ניזון מחיבוקים ונשיקות לא פחות מאשר הוא נצרך לחלב אם, והוא גם מאוד אוהב עיסויים. העיסוי הוכח כגורם מקשר בין ההורה לתינוק, כיוון שהוא גורם הנאה לבייבי ולאמא שלו גם יחד, ומורגש באופן עמוק. העיסוי גם תורם להרגעתו של התינוק ומיטיב את שנתו. הצטיידו בשמן עיסוי לתינוק וקראו את הכללים החשובים בעיסויים, אתם הולכים לצאת למסע-מגע מיוחד במינו.

 

מגע מגי – מה השמן המומלץ?

אם גם אתם מעוניינים לנסות את שיטת הקסם להרגעתו של העולל שלכם, ולהקלה על כאבי הבטן שלו, ראוי שתצטיידו תחילה עם שמן עיסוי לתינוק מהזן האיכותי. שמן שקדים מתאים לשימוש עד גיל חודשיים למניעת גירוי בעור, ואילו שמן קלנדולה ושמן זרעי ענבים מתאימים לשלב יותר מאוחר. חשוב למרוח תחילה את השמן על אזור קטן בגוף התינוק, כדי לגלות רגישות – אם ישנה.

 

6 כללים חשובים בעיסוי תינוקות

  1. עיסוי בטיחותי

דבר ראשון, שימו לב שהמיקום של העיסוי הינו בטיחותי, ושאתם שומרים בשבע עיניים על הבייבי שלכם. תינוקות בגיל מתקדם עלולים להיות בלתי צפויים ולנוע בפתאומיות, חשוב לשומרם מפני נפילות.

 

  1. מחממים את השמן

לא, אינכם עתידים לטגן חביתה, אולם בכל אופן, חשוב לחמם מעט את השמן לפני העיסוי. הזליפו כמה טיפות שמן על כפות הידיים שלכם, והניחו לו לקבל את הטמפרטורה הנכונה, כעת תוכלו להתחיל בעיסוי.

 

  1. חדר מותאם טמפרטורה

בדרך כלל התינוק ערום במהלך העיסוי, כך הוא חש את המגע בצורה החזקה ביותר. חשוב לשמור על טמפרטורת חדר מתאימה, כך שלבייבי לא יהיה קר. חשוב לדעת שישנם תינוקות שאוהבים לחוש עיסוי דווקא בבגדיהם. אלו תינוקות שרגישים יותר למגע בתקופה זו של חייהם, אפשרו להם ליהנות משעת עיסוי לפי הזמנתם.

 

  1. עיסוי ברצף קבוע

חשוב לשמור על תנועות אחידות במתכונת קבועה, כך התינוק מתרגל לתנועות שלכם ויודע למה לצפות. העיסוי צריך להתבצע בעדינות, אך לא ברפיון. התנועה המקובלת הינה תנועת "חליבה" קלה.

 

  1. עיסוי רצוף תקשורת

מחקרים הוכיחו כי דיבור נעים לתינוק משפר את הקשר בין ההורה לילד, ומפתח את התינוק. אל תהססו להכין את הבייבי לעיסוי: "עוד מעט אמא תלטף לך את הבטן, טוב מתוקי?", ניתן להניח 2 כפות ידיים על חזה התינוק שלכם בתור הכנה. שאלות כמו: "זה נעים לך יקר שלי?", אולי לא תזכו לתגובה מפורטת נוסח נאום ראש הממשלה, אבל ייתכן מאד שיולידו תגובות וגרגורים. חיוך ובכי הם מסרים מאוד ברורים להנאה או סבל מהתהליך.

 

  1. לא שומרים סודות בבטן! עיסוי להקלה על מערכת העיכול

כדי להקל על כאבי בטן בקרב תינוקות, רצוי להניח כפות ידיים חמימות על בטנו הקטנה של התינוק שלכם ולעסות אותה בעדינות רבה בכיוון השעון.

נרות

 

תוכן עניינים