אתה סובל מבעיות לב? תכיר את מוקד החירום שיאפשר לך לישון בשקט

מחלות לב הן אחת הסיבות המובילות לתמותה בעולם המערבי, ורבים סובלים מתסמינים מדאיגים כגון כאבים בחזה, קוצר נשימה ודפיקות לב לא סדירות. למרבה המזל, ישנם כיום שירותי חירום מתקדמים המאפשרים קבלת סיוע רפואי מהיר ויעיל במקרים אלו. במאמר זה נסקור את חשיבותו של מוקד החירום הקרדיולוגי ואת היתרונות שהוא מציע למטופלים הסובלים מבעיות לב.

 

מהו מוקד חירום קרדיולוגי?

איך מוקד רפואה דחופה 24/7 עוזר לחולי לב ומעניק תחושת ביטחון: מוקד חירום קרדיולוגי הוא שירות המאויש 24/7 על ידי אחיות ורופאים המומחים במחלות לב. המוקד נותן מענה טלפוני מיידי לפונים הסובלים מתסמינים חריגים, ומספק הנחיות ראשוניות, הפניה לטיפול במלר"ד במידת הצורך, וליווי עד להגעת האמבולנס.

המוקד מצויד במערכות ניטור מרחוק מתקדמות המאפשרות למומחים לעקוב אחר מצבו של הפונה בזמן אמת. המידע הנאסף מועבר לבית החולים הקולט, לצורך היערכות מיטבית לקליטת המטופל.

מהו מוקד חירום קרדיולוגי

זיהוי מהיר של אירועים מסכני חיים

אחד היתרונות המשמעותיים של מוקד החירום הוא היכולת לזהות במהירות אירועים מסכני חיים כגון התקף לב או הפרעות קצב חמורות. האחיות והרופאים במוקד מיומנים באבחון מצבים אלו באמצעות תשאול מובנה והערכת תסמינים.

במקרים בהם יש חשד גבוה לאירוע לבבי משמעותי, ניתן לשגר אמבולנס טיפול נמרץ עם צוות מיומן ולתדרך את הפונה בצעדי עזרה ראשונה חיוניים כגון לקיחת אספירין. העברת מידע מוקדמת לבית החולים מאפשרת הפעלה מהירה של הצנתור במטרה לפתוח את העורק החסום.

 

מניעה של פניות מיותרות לחדרי מיון

המוקד מאפשר סינון של מקרים שאינם מצריכים פינוי דחוף לבית חולים. חלק ניכר מהפונים למיון בשל תסמינים כגון כאב בחזה אינם סובלים מבעיה קרדיולוגית משמעותית, אלא למשל מבעיות שריר-שלד, התקפי חרדה או בעיות במערכת העיכול.

איש המקצוע יכול לתשאל לעומק את הפונה, לקבל מידע רפואי חשוב כגון בדיקות דם ואק"ג קודמים, ולקבוע האם יש צורך בהגעה דחופה לבית החולים. כאשר הבעיה אינה נשמעת מאיימת, ניתן להנחות את הפונה להמשיך מעקב אצל רופא המשפחה או הקרדיולוג המטפל. כך נחסכות פניות מיותרות למיון, תוך הבטחת בטיחות המטופלים.

מניעה של פניות מיותרות לחדרי מיון

התאמת הטיפול למטופלים עם מחלת לב ידועה

שירות נוסף שמספק המוקד הקרדיולוגי הוא מעקב צמוד אחר מטופלים עם היסטוריה של מחלת לב איסכמית, אי-ספיקת לב, הפרעות קצב או מחלות מסתמים. המומחים במוקד מכירים היטב את הפרוטוקולים הטיפוליים לאוכלוסיות אלו, ויכולים להתאים אישית את ההנחיות על פי מאפייני החולה והתסמינים.

לדוגמה, בחולה הסובל מאי-ספיקת לב המדווח על נשימה מאומצת, ניתן לברר טלפונית לגבי נטילת הטיפול התרופתי, עליה משמעותית במשקל, ואולי לתת הנחיה לנטילת משתן נוסף. במצבים שאינם דורשים פינוי מיידי, כגון דפיקות לב בחולי פרפור פרוזדורים, אפשר להמליץ על מנוחה ונטילת תרופה להאטת הדופק, תוך מעקב צמוד עד להתייצבות המצב.

אתה סובל מבעיות לב תכיר את מוקד החירום שיאפשר לך לישון בשקט

תוכן עניינים